9 лайфхаків для безпечного водіння
1
не дивіться на свій автомобіль у бічне дзеркало
Деякі істини водіння з часом спростовуються. Багато хто вважає правильним розташовувати бічні дзеркала під таким кутом, щоби можна було побачити фланг автомобіля та дорогу позаду. Проте, сьогодні фахівці у галузі безпеки дотримуються іншої думки - дзеркала повинні розташовуватися так, аби жодну частину вашого автомобіля не було в них видно. Такий метод зведе нанівець білі плями, що змушують водіїв крутити головою підчас перестроювання. До цієї зміни складно звикнути відразу, але вона суттєво впливає на вашу безпеку.
2
не перевантажуйте свою зв’язку ключів
Хоча у це складно повірити, це доведений факт. Аби запобігти проблемам з системою запалювання вашого автомобіля, намагайтеся не переобтяжувати вашу зв’язку ключів. Коли ключ від авто знаходиться в гнізді запалювання, а сусідні звисають донизу, їх вага може деформувати ключ. Це може призвести до негативних наслідків, адже Ваш крихкий ключ підтримує електричний ланцюг автомобіля. Тому, якщо виникне збій підчас руху, ваша машина просто зупиниться. Тримайте ключ від автомобіля окремо.
3
встановіть звуковий датчик для паркування
Парковка – особливо, паралельне паркування - це основна проблема новачків. Сучасні моделі автомобілів обладнані різними пристроями (невеликими камерами, детекторами відстані і т.д.), що спрощують цей процес. Але підчас невдалого паркування ви можете зіпсувати їх, можливо, разом з іншими частинами машини. Тому краще встановіть звуковий далекомір. Це доступний та надійний невеликий пристрій, який використовує звукові хвилі для визначення місцезнаходження об'єктів.
4
видаляйте вм’ятини автомобіля сухим льодом
Професійне видалення вм’ятин може завдати збитків. Але є кілька DIY методів, які стануть у пригоді при незначних пошкодженнях автомобіля. Один з найцікавіших - використання сухого льоду. Обов’язково натягніть рукавички: контакт з сухим льодом може пошкодити шкіру. Промийте поверхню вм'ятини, а потім нанесіть сухий лід на цю область, щоби швидко охолодити поверхню. Приберіть лід, і почекайте протягом декількох хвилин. Повторюйте, поки вм'ятина не зникне.
5
водіння у негоду
Якщо вам доводиться їхати на своєму автомобілі в дощову погоду, то намагайтеся не потрапляти під сильні бризки від автотранспортних засобів, що рухаються попереду чи поруч з вами. В іншому випадку ви ризикуєте під час руху втратити з поля зору дорогу і машини, що рухаються попереду та з боків. Також дуже важливо рухатися таким чином, щоб вам було добре видно бічні дзеркала автівок попереду, адже тільки так зможуть побачити вас.
6
економія палива
Ефективне використання палива – один з найпростіших способів заощадження коштів підчас водіння. Існує навіть окрема субкультура людей, що намагаються вижати «сік» з кожної краплини бензину. Це називається «hypermiling» - набір поведінкових змін, направлених на підвищення ефективності водіння. Деякі принципи «hypermiling»: залишати достатній простір між вашим автомобілем та автомобілем перед вами, щоб ви могли зупинитися по інерції замість натискання на гальма; прискорюватися повільно і поступово протягом довшої відстані, щоби використовувати менше палива.
7
потрібно очистити баламутні фари?
Справні фари – основа безпечного водіння. Зубна паста (особливо, з ефектом відбілювання) може очистити «туманні» фари – це факт. Проте Вам необхідно трішки попрацювати. Нанесіть зубну пасту на покриття фари за допомогою тканини і ретельно розітріть пасту по всій поверхні. Потім змийте чистою водою та висушіть. Для додаткового захисту використовуйте засіб для полірування меблів або віск, що захищає від ультрафіолету.
8
слух
Намагайтеся завжди їздити якщо не з відкритим, то хоча б з ледь відкритим вікном. Це дозволить вам значно знизити ризик ДТП, адже ви будете не тільки бачити, що діється на дорозі, але і чути. Те саме і про гучну музикую. Подумайте двічі, перед тим як увімкнути улюблений трек на повну гучність.
9
тонування: суперечливий момент
В різних випадках на дорогах тоноване скло може зіграти як позитивну роль, так і негативну. Наприклад, в сонячну погоду вас не діставатиме постійне засліплення, також вас не засліплять фари зустрічних машин. Хоча в нічний час доби затемнене скло може стати реально проблемою, оскільки значно погіршиться видимість дороги.
У разі ДТП тонувальна плівка зможе утримати скло від подрібнення і захистити пасажирів від уламків. Також, якщо сталося ДТП, страхова компанія повністю має право відмовити в компенсації, якщо тонування скла перевищувало допустимий рівень. Завдяки тонуванню можна на 60% зменшити нагрівання салону автомобіля в літню пору. Тому робіть вибір в залежності від ваших водійських звичок.