Безпечні дороги України. Інновації задля зменшення аварійності на шляхах України.

На даний момент Україна знаходиться на першому місці в Європі за кількістю смертей на автомобільних шляхах. Ситуація критична і вимагає нагальних дій, політичної волі та участі всіх організацій та органів, відповідальних за безпеку на дорогах.

І саме обговоренню цих тем було присвячено Перший міжнародний конгрес з питань реформування системи управління безпекою дорожнього руху в Україні під гаслом: “Безпека на дорогах України заради життя людини”, який відбувся у Києві 22-23 червня 2017 року.

Ідея проведення цієї події була підтримана керівництвом Уряду України, профільними Комітетами Верховної Ради України, обласними державними адміністраціями, Київською міською державною адміністрацією та громадськими організаціями. Генеральним партнером Конгресу виступила компанія “Безпечні дороги України”, яка також презентувала учасникам розроблену комплексну програму з впровадження автоматизованої системи фіксації порушень правил дорожнього руху.

Унікальність цієї системи в тому, що вона є умовним концептом, а вже активно працює в рамках чотирьох пілотних проектів в Україні, насамперед в столиці.

Мета цього проекту -  зменшення аварійності, а також можливість серйозно наповнювати міський та національний бюджети. В режимі повної автоматизації виявлення та документування порушень з використанням найсучасніших технічних засобів та технологій. І досвід та технічна експертиза побудови відповідної інфраструктури компанією “Безпечні дороги України” роблять це можливим.

Це рішення передбачає створення державно-приватного партнерства, яке дозволяє комплексно удосконалювати безпеку дорожнього руху та громадську безпеку міста в цілому. І в цьому ДПП “Безпечні дороги України” виступатиме приватним партнером, беручи на себе всі фінансові зобов’язання.

В результаті такого партнерства вирішуються наступні проблеми:

 • Зменшення  рівня смертності і травматизму серед учасників дорожнього руху.
 • Зниження обсягу завданих збитків від ДТП.
 • Зняття проблеми дефіциту засобів відеофіксації порушень ПДР.
 • Вирішення  проблем корупційних проявів в діяльності  відповідного підрозділу Національної поліції.
 • Зменшення навантаження на працівників Національної поліції  та судову систему.
 • Наповнення державного та місцевих бюджетів за рахунок додаткових надходжень, які є прямим результатом підвищення  ефективності процедури стягнення штрафів.

І найголовніше те, що від цього тільки виграє сама держава:

 • Скорочення прямих витрат на здійснення контролю за безпекою руху.
 • Активізація інвестиційної діяльності.
 • Економія фінансових ресурсів.
 • Використання передового досвіду приватних компаній.
 • Оптимізація розподілу ризиків.
 • Підвищення ефективності інфраструктури.
 • Розвиток форм проектного фінансування.
 • Створення робочих місць тощо.

Завдяки співпраці між владою Києва і “Безпечними дорогами України” реалізовано три пілотні проекти, які вже зараз є частиною цифрової інфраструктури столиці. Вони успішно працюють, дані та статистика цих проектів збирається і направляється до київського Центру обробки даних.

Вся статистика збирається інноваційним обладнанням від лідерів світового ринку. І обробляється та аналізується спільно з Національною поліцією України.

Станом на сьогодні на київськах мостах встановлені смарт-камери, які можуть розпізнавати номери автомобілів, а також можлива детекція по самому авто та його моделі. І ця система також є елементом безпечних доріг столиці.

Україна потребує впровадження комплексного підходу з покращення ситуації на автомобільних шляхах, імплементації єдиної системи по контролю за порушеннями правил дорожнього руху, а також інтегрованої освітньої програми, націленої як на автомобілістів, так і на пасажирів. І “Безпечні дороги України” щоденно працюють задля цієї мети.

За результатами Конгресу мають бути підготовлені пропозиції до проекту Державної програми зниження рівня смертності і травматизму від ДТП.

Інші новини
Подробнее
07/11/2017
"Безпечні дороги України" на Kyiv Smart City Forum 2017
Проект "Безпечні дороги України" взяв участь у іноваційному заході Kyiv Smart City Forum '17, на яко ...
Подробнее
16/02/2017
Освітня програма з безпеки дорожнього руху
UKRAINE TRAFFIC SAFETY - громадська програма з дорожної безпеки, що розвиває напрямок контролю за порушен ...
Подробнее
21/07/2017
Резолюція з пропозиціями до проекту Державної програми зниження рівня смертності і травматизму від ДТП
Як ви вже знаєте, 22-23 червня "Безпечні дороги України" виступили генеральним партнером Першого міжнарод ...
Подробнее
13/06/2018
Міжнародна конференція «Впровадження державно-приватних партнерств, спрямованих на потреби людей: кращі міжнародні практики та рекомендації 
для України і країн-сусідів».
5-6 червня 2018 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації за підтримки ТОВ &ldq ...
Подробнее
19/07/2017
Hikvision та Ukraine Traffic Safety: Пілотний проект з автоматичної фіксації порушень ПДР
В рамках програми "Безпечне місто", за сприянням КМДА та Національної поліції, та в тісній взаємодії  з к ...