Міжнародна конференція «Впровадження державно-приватних партнерств, спрямованих на потреби людей: кращі міжнародні практики та рекомендації 
для України і країн-сусідів».

5-6 червня 2018 року в Колонній залі Київської міської державної адміністрації за підтримки ТОВ “Безпечні дороги України” та ГО”Фонд розвитку міст” успішно пройшла Міжнародна конференція «Впровадження державно-приватних партнерств, спрямованих на потреби людей: кращі міжнародні практики та рекомендації 
для України і країн-сусідів».

Організатори конференції – Міністерство економічного розвитку та торгівлі, Європейська Економічна Комісія ООН, Київська міська державна адміністрація, Український центр сприяння розвитку ДПП у партнерстві з Міжнародною фінансовою корпорацію та Швейцарською конфедерацією SECO. 

 

Конференція зібрала разом представників органів центральної виконавчої влади та місцевого самоврядування, народних депутатів,  приватного бізнесу, а також українських та європейських експертів в сфері ДПП. Серед відомих експертів у цій сфері - Голова Правління Українського центру сприяння розвитку ДПП, проф. Ірина Запатріна; Голова Програми ДПП Європейської економічної комісії ООН Джефрі Гамільтон; радник Уряду Республіки Білорусь з питань ДПП Альона Дадзеркіна; Головний менеджер офісу PPIAF Групи Світового банку Франсуа Бергер; член Ділової Косультативної Ради ЄЕК ООН Педро Невес.

 

Відкрив конференцію Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі. У своєму виступі він зазначив, що «на сьогодні ДПП відкриває можливості задля подальшої реалізації стратегічних інфраструктурних проектів, що призведе до зростання економіки та підвищення рівня життя в Україні. На місцевому та центральному рівні державно-приватне партнерство концентрує наявність ресурсів для економічного розвитку, що дозволяє збільшити інвестиції в розбудову  інфраструктури»

 

З вітальним словом до учасників звернувся перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Він підкреслив важливість ДПП задля розвитку інфраструктури м. Києва та повідомив присутніх, що на початку травня цього року на Міжнародному форумі з публічно-приватних партнерств для Цілей сталого розвитку, який проходив у м. Женева (Швейцарія), містом було презентовано проект ДПП «Впровадження системи фіксації порушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі у місті Києві», розроблений Академією ППП та поданий на розгляд КМДА за ініціативою приватного партнера – ТОВ «Безпечні дороги України». Нагадаємо, що даний проект увійшов до Компендіуму кращих 500 проектів ДПП в світі, які можна віднести до нової сучасної моделі «ДПП, спрямовані на людину» - так звані «People First PPPs». 

 

На конференції було обговорено можливості включення України до міжнародних проектів та програм та визначено роль у цьому процесі державно-приватних партнерств. Учасники заходу обмінялися найкращими практиками та досвідом у впровадженні ДПП. Виступи супроводжувалися жвавою дискусією.

 

 Завершальним заходом конференції стала виїзна сесія - презентація міського Центру обробки даних, і власне міської системи відеоспостереження. Цей захід справив неабияке враження на учасників. Присутні активно цікавились можливостями запровадженої у м. Києві системи, результатами її функціонування, підходами до її створення, планами міста щодо її подальшого розвитку. Незважаючи на відносно коротку тривалість сесії, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій ВО КМР (КМДА) Юрій Назаров провів презентацію на високому рівні, ознайомив присутніх з досвідом впровадження системи відеоспостереження, детально та доступно відповів на десятки питань як міжнародних гостей, так мешканців м. Київ, деякі з яких вперше дізналися про існування такої системи. Учасники цього заходу мали прекрасну нагоду побачити її роботу “зсередини”. 

За результатами конференції міжнародними організаціями, що брали активну участь у її проведенні, (ЄЕК ООН, МФК, ЄБРР тощо) було підтримано необхідність надання допомоги місту Київ у розбудові інституційної спроможності, супроводженні реалізації перших проектів ДПП, що на сьогодні знаходяться на розгляді відповідних підрозділів КМДВ. Керівництвом міста та ЄЕК ООН розпочато переговори щодо створення у місті Києві Центру компетенції ДПП у сфері «Безпека у містах».

 

Інші новини
Подробнее
17/05/2018
Іnternational Public Private Partnership Forum of UNECE
Прямо зараз наші представники знаходяться у Женеві на Іnternational Public Private Partnership Forum of UNECE. ...
Подробнее
17/11/2017
50 кілометрів на годину, що рятують життя
За даними статистики Національної Поліції саме перевищення швидкості на дорозі є найпоширенішим правопорушення ...
Подробнее
13/07/2017
Безпечні дороги України. Інновації задля зменшення аварійності на шляхах України.
На даний момент Україна знаходиться на першому місці в Європі за кількістю смертей на автомобільних шляхах. Си ...
Подробнее
07/11/2017
"Безпечні дороги України" на Kyiv Smart City Forum 2017
Проект "Безпечні дороги України" взяв участь у іноваційному заході Kyiv Smart City Forum '17, на яко ...
Подробнее
16/02/2017
Освітня програма з безпеки дорожнього руху
UKRAINE TRAFFIC SAFETY - громадська програма з дорожної безпеки, що розвиває напрямок контролю за порушен ...